
Black Gold And Smoky Glass Coffee Table By Homeroots
Update your beloved living room with this industrial styled coffee table. Our occasional table is crafted with a lot of detail to add spice, class and elegance to any living space. It features an exquisite smoky tempered glass top with bottom laminate shelf that will make your room sparkle and a sturdy caster wheels to offer needed support and easy movement for long-lasting use. With its inspiring black and gold frame, this piece will definitely be a ready addition that will add vibrant look to any existing setting. Weight capacity: 50Lbs.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 24in D x 19in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black, Gold and Smoky Gla |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319002 |
| Product UPC: | 614486164677 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gold Smoky Glass Coffee Table |
| Glass Coffee Table |
| Smoky Glass Coffee Table |
| 19 Black Gold Smoky Glass |
| Black Gold Smoky Glass Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $462.48
-65%$462.48
$161.87Black Gold And Smoky Glass Coffee Table By Homeroots
Update your beloved living room with this industrial styled coffee table. Our occasional table is crafted with a lot of detail to add spice, class and elegance to any living space. It features an exquisite smoky tempered glass top with bottom laminate shelf that will make your room sparkle and a sturdy caster wheels to offer needed support and easy movement for long-lasting use. With its inspiring black and gold frame, this piece will definitely be a ready addition that will add vibrant look to any existing setting. Weight capacity: 50Lbs.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 24in D x 19in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black, Gold and Smoky Gla |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319002 |
| Product UPC: | 614486164677 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gold Smoky Glass Coffee Table |
| Glass Coffee Table |
| Smoky Glass Coffee Table |
| 19 Black Gold Smoky Glass |
| Black Gold Smoky Glass Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Update your beloved living room with this industrial styled coffee table. Our occasional table is crafted with a lot of detail to add spice, class and elegance to any living space. It features an exquisite smoky tempered glass top with bottom laminate shelf that will make your room sparkle and a sturdy caster wheels to offer needed support and easy movement for long-lasting use. With its inspiring black and gold frame, this piece will definitely be a ready addition that will add vibrant look to any existing setting. Weight capacity: 50Lbs.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 24in D x 19in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black, Gold and Smoky Gla |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319002 |
| Product UPC: | 614486164677 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gold Smoky Glass Coffee Table |
| Glass Coffee Table |
| Smoky Glass Coffee Table |
| 19 Black Gold Smoky Glass |
| Black Gold Smoky Glass Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























