
Black Glass And Champagne Coffee Table By Homeroots
with innovative design and functional profile, this coffee table will elevate the style of any modern home setting. this round table is constructed with all necessary details that highlight your room with a mid-century style. it features a conspicuous overlapped v-shape metal base and a black smoky glass top to complement any room decor.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 34in W x 34in D x 18in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black Glass & Champagne |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286258 |
| Product UPC: | 689211807426 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Glass Champagne Coffee Table |
| 34 18 Black Glass Champagne |
| Black Glass Champagne Coffee Table |
| Champagne Coffee Table |
| 18 Black Glass Champagne Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Black Glass And Champagne Coffee Table By Homeroots
with innovative design and functional profile, this coffee table will elevate the style of any modern home setting. this round table is constructed with all necessary details that highlight your room with a mid-century style. it features a conspicuous overlapped v-shape metal base and a black smoky glass top to complement any room decor.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 34in W x 34in D x 18in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black Glass & Champagne |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286258 |
| Product UPC: | 689211807426 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Glass Champagne Coffee Table |
| 34 18 Black Glass Champagne |
| Black Glass Champagne Coffee Table |
| Champagne Coffee Table |
| 18 Black Glass Champagne Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
with innovative design and functional profile, this coffee table will elevate the style of any modern home setting. this round table is constructed with all necessary details that highlight your room with a mid-century style. it features a conspicuous overlapped v-shape metal base and a black smoky glass top to complement any room decor.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 34in W x 34in D x 18in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black Glass & Champagne |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286258 |
| Product UPC: | 689211807426 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Glass Champagne Coffee Table |
| 34 18 Black Glass Champagne |
| Black Glass Champagne Coffee Table |
| Champagne Coffee Table |
| 18 Black Glass Champagne Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























