
Black Foam Metal Leather Look Barstool By Homeroots - 332777
This cool contemporary bar chair will be a stylish addition to your casual dining and entertainment area. The plush curved stool back and seat is covered in black leather-look fabric to complement your taste. A strong metal base in a black finish supports
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 21in W x 22.5in D x 36in H |
| Product Material: | Foam |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822776316 |
| Product SKU: | 332777 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Foam Metal Leather Look Barstool |
| 21 22 36 Black Foam |
| Metal Leather Look Barstool |
| 36 Black Foam Metal Leather |
| Leather Look Barstool |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images







Black Foam Metal Leather Look Barstool By Homeroots - 332777
This cool contemporary bar chair will be a stylish addition to your casual dining and entertainment area. The plush curved stool back and seat is covered in black leather-look fabric to complement your taste. A strong metal base in a black finish supports
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 21in W x 22.5in D x 36in H |
| Product Material: | Foam |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822776316 |
| Product SKU: | 332777 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Foam Metal Leather Look Barstool |
| 21 22 36 Black Foam |
| Metal Leather Look Barstool |
| 36 Black Foam Metal Leather |
| Leather Look Barstool |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This cool contemporary bar chair will be a stylish addition to your casual dining and entertainment area. The plush curved stool back and seat is covered in black leather-look fabric to complement your taste. A strong metal base in a black finish supports
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 21in W x 22.5in D x 36in H |
| Product Material: | Foam |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822776316 |
| Product SKU: | 332777 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Foam Metal Leather Look Barstool |
| 21 22 36 Black Foam |
| Metal Leather Look Barstool |
| 36 Black Foam Metal Leather |
| Leather Look Barstool |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























