
Black Floor Mirror By Homeroots - 372971
A timeless look, this Floor Mirror is both functional and decorative. With a freestanding design, this mirror can be placed anywhere in the room. A matte black finished frame allows for versatility to fit all design styles. Not only does this item function as a standing mirror, but it also has two coat hooks and a metal wire shelf for extra storage functionality.
Specifications
| Product Dimensions: | 58" H x 11.75" W x 14.25" D |
| Product Color: | Black |
| Product Finish: | Black |
| Product Material: | Metal, Manufatured Wood |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 372971 |
| Product UPC: | 4512839454122 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Black Floor Mirror By Homeroots - 372971
A timeless look, this Floor Mirror is both functional and decorative. With a freestanding design, this mirror can be placed anywhere in the room. A matte black finished frame allows for versatility to fit all design styles. Not only does this item function as a standing mirror, but it also has two coat hooks and a metal wire shelf for extra storage functionality.
Specifications
| Product Dimensions: | 58" H x 11.75" W x 14.25" D |
| Product Color: | Black |
| Product Finish: | Black |
| Product Material: | Metal, Manufatured Wood |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 372971 |
| Product UPC: | 4512839454122 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A timeless look, this Floor Mirror is both functional and decorative. With a freestanding design, this mirror can be placed anywhere in the room. A matte black finished frame allows for versatility to fit all design styles. Not only does this item function as a standing mirror, but it also has two coat hooks and a metal wire shelf for extra storage functionality.
Specifications
| Product Dimensions: | 58" H x 11.75" W x 14.25" D |
| Product Color: | Black |
| Product Finish: | Black |
| Product Material: | Metal, Manufatured Wood |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 372971 |
| Product UPC: | 4512839454122 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























