
Black Faux Leather Wrap Brown Solid Wood With Iron Base Dining Chair By Homeroots
Black Faux-Leather Wrap Brown Solid Wood w/ Iron Base Dining Chair|Black Faux Leather Wrap Brown Solid Wood with Iron Base Dining Chair
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 18.5in W x 18.5in D x 33.3in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822852690 |
| Product SKU: | 380402 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Iron Base Dining Chair |
| Black Faux Leather Wrap Brown |
| Leather Wrap Brown Solid Wood |
| Faux Leather Wrap Brown Solid |
| Black Faux Leather |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $489.11
-65%$489.11
$171.19More Images







Black Faux Leather Wrap Brown Solid Wood With Iron Base Dining Chair By Homeroots
Black Faux-Leather Wrap Brown Solid Wood w/ Iron Base Dining Chair|Black Faux Leather Wrap Brown Solid Wood with Iron Base Dining Chair
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 18.5in W x 18.5in D x 33.3in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822852690 |
| Product SKU: | 380402 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Iron Base Dining Chair |
| Black Faux Leather Wrap Brown |
| Leather Wrap Brown Solid Wood |
| Faux Leather Wrap Brown Solid |
| Black Faux Leather |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Black Faux-Leather Wrap Brown Solid Wood w/ Iron Base Dining Chair|Black Faux Leather Wrap Brown Solid Wood with Iron Base Dining Chair
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 18.5in W x 18.5in D x 33.3in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822852690 |
| Product SKU: | 380402 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Iron Base Dining Chair |
| Black Faux Leather Wrap Brown |
| Leather Wrap Brown Solid Wood |
| Faux Leather Wrap Brown Solid |
| Black Faux Leather |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























