
Black Faux Leather Stationary L Shaped Three Piece Sofa And Chaise By Homeroots
Elevate Your Lounging To The Next Level With This Black Faux Leather Stationary L Shaped Three Piece Sofa And Chaise. Easy To Care For This Is A Great Option For Families And Spaces That Get Lots Of Use. Great For Everyday Lounging And For Entertaining, Sectionals Are An Ideal Way To Seat Multiple People. 35" H X 83" W X 57" D
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 83" W x 57" D |
| Product Material: | Faux Leather |
| Product Color: | Black |
| Product Weight: | 137.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 285642 |
| Product UPC: | 689211815155 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,488.49
-65%$1,488.49
$520.97More Images



Black Faux Leather Stationary L Shaped Three Piece Sofa And Chaise By Homeroots
Elevate Your Lounging To The Next Level With This Black Faux Leather Stationary L Shaped Three Piece Sofa And Chaise. Easy To Care For This Is A Great Option For Families And Spaces That Get Lots Of Use. Great For Everyday Lounging And For Entertaining, Sectionals Are An Ideal Way To Seat Multiple People. 35" H X 83" W X 57" D
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 83" W x 57" D |
| Product Material: | Faux Leather |
| Product Color: | Black |
| Product Weight: | 137.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 285642 |
| Product UPC: | 689211815155 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate Your Lounging To The Next Level With This Black Faux Leather Stationary L Shaped Three Piece Sofa And Chaise. Easy To Care For This Is A Great Option For Families And Spaces That Get Lots Of Use. Great For Everyday Lounging And For Entertaining, Sectionals Are An Ideal Way To Seat Multiple People. 35" H X 83" W X 57" D
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 83" W x 57" D |
| Product Material: | Faux Leather |
| Product Color: | Black |
| Product Weight: | 137.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 285642 |
| Product UPC: | 689211815155 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy























