
Black Fabric Multi Position Office Chair By Homeroots
Sleek and contemporary, this black BIFMA certified office chair brings a simple chic look to any office space. Upholstered in a durable and breathable polyester fabric, this multi-position high back office chair, with a 360-degree swivel, has a convenient
Specifications
| Product Category: | Office Chairs |
| Product Dimensions: | 83.5 H x 24.75 W x 24 D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Foam |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 355715 |
| Product UPC: | 4512839643120 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Fabric Multi Position Office Chair |
| Multi Position Office Chair |
| 24 83 Black Fabric Multi |
| Position Office Chair |
| Black Fabric Multi Position Office |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Black Fabric Multi Position Office Chair By Homeroots
Sleek and contemporary, this black BIFMA certified office chair brings a simple chic look to any office space. Upholstered in a durable and breathable polyester fabric, this multi-position high back office chair, with a 360-degree swivel, has a convenient
Specifications
| Product Category: | Office Chairs |
| Product Dimensions: | 83.5 H x 24.75 W x 24 D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Foam |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 355715 |
| Product UPC: | 4512839643120 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Fabric Multi Position Office Chair |
| Multi Position Office Chair |
| 24 83 Black Fabric Multi |
| Position Office Chair |
| Black Fabric Multi Position Office |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sleek and contemporary, this black BIFMA certified office chair brings a simple chic look to any office space. Upholstered in a durable and breathable polyester fabric, this multi-position high back office chair, with a 360-degree swivel, has a convenient
Specifications
| Product Category: | Office Chairs |
| Product Dimensions: | 83.5 H x 24.75 W x 24 D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Foam |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 355715 |
| Product UPC: | 4512839643120 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Fabric Multi Position Office Chair |
| Multi Position Office Chair |
| 24 83 Black Fabric Multi |
| Position Office Chair |
| Black Fabric Multi Position Office |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























