
Black Diamante Wooden - Wall Decor By Homeroots
give your contemporary home setting a facelift with our modern diamante wooden wall decor. it features main wooden construction with black finish complemented by eye-catching patterns to create a truly inspiring visual flair. this modern and vintage-inspired decor is a part of our exciting collection of house decor designed to bring elegance and sophistication to bear in your room, hallway, study or office. - modern collection - wooden frame - glass fa?ade - black finish
Specifications
| Product Dimensions: | 5.5" H x 24.25" W x 42" D |
| Product Color: | Black |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Mirror |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 274527 |
| Product UPC: | 689805007591 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Black Diamante Wooden - Wall Decor By Homeroots
give your contemporary home setting a facelift with our modern diamante wooden wall decor. it features main wooden construction with black finish complemented by eye-catching patterns to create a truly inspiring visual flair. this modern and vintage-inspired decor is a part of our exciting collection of house decor designed to bring elegance and sophistication to bear in your room, hallway, study or office. - modern collection - wooden frame - glass fa?ade - black finish
Specifications
| Product Dimensions: | 5.5" H x 24.25" W x 42" D |
| Product Color: | Black |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Mirror |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 274527 |
| Product UPC: | 689805007591 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
give your contemporary home setting a facelift with our modern diamante wooden wall decor. it features main wooden construction with black finish complemented by eye-catching patterns to create a truly inspiring visual flair. this modern and vintage-inspired decor is a part of our exciting collection of house decor designed to bring elegance and sophistication to bear in your room, hallway, study or office. - modern collection - wooden frame - glass fa?ade - black finish
Specifications
| Product Dimensions: | 5.5" H x 24.25" W x 42" D |
| Product Color: | Black |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Mirror |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 274527 |
| Product UPC: | 689805007591 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























