
Black Century Modern Wood 2 Drawer Nightstand By Homeroots
Bring chic to your bedroom with this Black Century Modern Wood 2 Drawer Nightstand. This classically stylish nightstand comes with 2 good size drawers for storage and flaired off the floor legs that give this style a trendy mid-century modern appeal. Delivering sturdy and durable construction from mahogany solids and veneer, the chic black finish with gold drawer pulls give this look a superior sense of style. This nightstand is super classy and looks good in any bedroom. 26" x 18" x 15".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 26 H x 18 W x 15 D |
| Product Material: | Mahogany Solids & Okoume Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Black finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399246 |
| Product UPC: | 808230075627 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Century Modern Wood Drawer Nightstand |
| Modern Wood Drawer Nightstand |
| Wood Drawer Nightstand |
| Black Century Modern Wood Drawer |
| Century Modern Wood Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Black Century Modern Wood 2 Drawer Nightstand By Homeroots
Bring chic to your bedroom with this Black Century Modern Wood 2 Drawer Nightstand. This classically stylish nightstand comes with 2 good size drawers for storage and flaired off the floor legs that give this style a trendy mid-century modern appeal. Delivering sturdy and durable construction from mahogany solids and veneer, the chic black finish with gold drawer pulls give this look a superior sense of style. This nightstand is super classy and looks good in any bedroom. 26" x 18" x 15".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 26 H x 18 W x 15 D |
| Product Material: | Mahogany Solids & Okoume Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Black finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399246 |
| Product UPC: | 808230075627 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Century Modern Wood Drawer Nightstand |
| Modern Wood Drawer Nightstand |
| Wood Drawer Nightstand |
| Black Century Modern Wood Drawer |
| Century Modern Wood Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring chic to your bedroom with this Black Century Modern Wood 2 Drawer Nightstand. This classically stylish nightstand comes with 2 good size drawers for storage and flaired off the floor legs that give this style a trendy mid-century modern appeal. Delivering sturdy and durable construction from mahogany solids and veneer, the chic black finish with gold drawer pulls give this look a superior sense of style. This nightstand is super classy and looks good in any bedroom. 26" x 18" x 15".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 26 H x 18 W x 15 D |
| Product Material: | Mahogany Solids & Okoume Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Black finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399246 |
| Product UPC: | 808230075627 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Century Modern Wood Drawer Nightstand |
| Modern Wood Drawer Nightstand |
| Wood Drawer Nightstand |
| Black Century Modern Wood Drawer |
| Century Modern Wood Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























