
Black & Brown Facial-Makeup Patterned Plaque - Wall Decor By Homeroots
put a touch of classic and antique look on your home decor with our traditional facial-makeup patterned plaque wall decor. this plaque features top-quality wooden frame complemented with black finish to ensure long-lasting decorative performance for your home. with the facial-makeup inner style shielded by glass panel, beauty and inspiring design will definitely fill your home for many years to come. - traditional collection - black finished frame - facial-makeup decoration - glass panel
Specifications
| Product Dimensions: | 2.63" H x 39.75" W x 19.88" D |
| Product Color: | Black |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 274529 |
| Product UPC: | 614486179046 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Black & Brown Facial-Makeup Patterned Plaque - Wall Decor By Homeroots
put a touch of classic and antique look on your home decor with our traditional facial-makeup patterned plaque wall decor. this plaque features top-quality wooden frame complemented with black finish to ensure long-lasting decorative performance for your home. with the facial-makeup inner style shielded by glass panel, beauty and inspiring design will definitely fill your home for many years to come. - traditional collection - black finished frame - facial-makeup decoration - glass panel
Specifications
| Product Dimensions: | 2.63" H x 39.75" W x 19.88" D |
| Product Color: | Black |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 274529 |
| Product UPC: | 614486179046 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
put a touch of classic and antique look on your home decor with our traditional facial-makeup patterned plaque wall decor. this plaque features top-quality wooden frame complemented with black finish to ensure long-lasting decorative performance for your home. with the facial-makeup inner style shielded by glass panel, beauty and inspiring design will definitely fill your home for many years to come. - traditional collection - black finished frame - facial-makeup decoration - glass panel
Specifications
| Product Dimensions: | 2.63" H x 39.75" W x 19.88" D |
| Product Color: | Black |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 274529 |
| Product UPC: | 614486179046 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























