
Black and White Striped Mirror By Homeroots
Make a statement with the Black and White Striped Mirror. Designed with bold black and clear reflective stripes, this mirror is sure to stand out no matter what room of the house you decide to hang it in. This mirror is chic and modern and looks good in a sophisticated household. The good thing about black and white is that it goes with everything! 37.4" x 29.5" x 1.4".
Specifications
| Product Dimensions: | 37.4" H x 29.5" W x 1.4" D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 396600 |
| Product UPC: | 808230067448 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $311.06
-65%$311.06
$108.87More Images





Black and White Striped Mirror By Homeroots
Make a statement with the Black and White Striped Mirror. Designed with bold black and clear reflective stripes, this mirror is sure to stand out no matter what room of the house you decide to hang it in. This mirror is chic and modern and looks good in a sophisticated household. The good thing about black and white is that it goes with everything! 37.4" x 29.5" x 1.4".
Specifications
| Product Dimensions: | 37.4" H x 29.5" W x 1.4" D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 396600 |
| Product UPC: | 808230067448 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Make a statement with the Black and White Striped Mirror. Designed with bold black and clear reflective stripes, this mirror is sure to stand out no matter what room of the house you decide to hang it in. This mirror is chic and modern and looks good in a sophisticated household. The good thing about black and white is that it goes with everything! 37.4" x 29.5" x 1.4".
Specifications
| Product Dimensions: | 37.4" H x 29.5" W x 1.4" D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 396600 |
| Product UPC: | 808230067448 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























