
Black and White Marble Bookshelf By Homeroots
Multifunctional and goodlooking, this versatile Black and White Marble Bookshelf is key to keeping your spaces clutter free and visually appealing. Gorgeous genuine natural white marble sits atop a black iron base to create to create a timeless combination that is a spacious bookshelf but can also serve as a console or sofa table with storage. The two shelves in addition to the marble top, are an ideal way to show off your favorite photos, books, and other decorative accessories. Place it in your kitchen for an updated modern farmhouse look, or in your living room, even bedroom to add elegantly casual storage space. 30" x 32" x 8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 32in W x 8in D x 30in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Genuine Marble |
| Product Color: | BLACK BASE/WHITE MARBLE TOP |
| Finish: | Lacquer |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 391926 |
| Product UPC: | 808230021372 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black White Marble Bookshelf |
| White Marble Bookshelf |
| Black White Marble |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $247.56
-65%$247.56
$86.65More Images


Black and White Marble Bookshelf By Homeroots
Multifunctional and goodlooking, this versatile Black and White Marble Bookshelf is key to keeping your spaces clutter free and visually appealing. Gorgeous genuine natural white marble sits atop a black iron base to create to create a timeless combination that is a spacious bookshelf but can also serve as a console or sofa table with storage. The two shelves in addition to the marble top, are an ideal way to show off your favorite photos, books, and other decorative accessories. Place it in your kitchen for an updated modern farmhouse look, or in your living room, even bedroom to add elegantly casual storage space. 30" x 32" x 8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 32in W x 8in D x 30in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Genuine Marble |
| Product Color: | BLACK BASE/WHITE MARBLE TOP |
| Finish: | Lacquer |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 391926 |
| Product UPC: | 808230021372 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black White Marble Bookshelf |
| White Marble Bookshelf |
| Black White Marble |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Multifunctional and goodlooking, this versatile Black and White Marble Bookshelf is key to keeping your spaces clutter free and visually appealing. Gorgeous genuine natural white marble sits atop a black iron base to create to create a timeless combination that is a spacious bookshelf but can also serve as a console or sofa table with storage. The two shelves in addition to the marble top, are an ideal way to show off your favorite photos, books, and other decorative accessories. Place it in your kitchen for an updated modern farmhouse look, or in your living room, even bedroom to add elegantly casual storage space. 30" x 32" x 8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 32in W x 8in D x 30in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Genuine Marble |
| Product Color: | BLACK BASE/WHITE MARBLE TOP |
| Finish: | Lacquer |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 391926 |
| Product UPC: | 808230021372 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black White Marble Bookshelf |
| White Marble Bookshelf |
| Black White Marble |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























