
Black And Silver Writing Desk By Homeroots
Complement your home with this zebra styled Black And Silver Writing Desk. Enriched with a distinctive appearance the wooden desk is shielded by a smooth glass surface for that perfect desk element. Two almost camaflouged drawers with faux crystal knobs tuck away all your accessories creating an ideal companion for keeping your space tidy. Spruce up your office decor with this two-tone writing desk with ample storage. 30.25" x 42" x 21"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Writing desk |
| Product Dimensions: | 30.25 H x 42 W x 21 D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | eng wood,glass,powder-coated iron |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Smooth |
| Product Style: | Glam to contemporary style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 402027 |
| Product UPC: | 808230103429 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Silver Writing Desk |
| Silver Writing Desk |
| Black Silver Writing |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $580.93
-65%$580.93
$203.33More Images








Black And Silver Writing Desk By Homeroots
Complement your home with this zebra styled Black And Silver Writing Desk. Enriched with a distinctive appearance the wooden desk is shielded by a smooth glass surface for that perfect desk element. Two almost camaflouged drawers with faux crystal knobs tuck away all your accessories creating an ideal companion for keeping your space tidy. Spruce up your office decor with this two-tone writing desk with ample storage. 30.25" x 42" x 21"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Writing desk |
| Product Dimensions: | 30.25 H x 42 W x 21 D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | eng wood,glass,powder-coated iron |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Smooth |
| Product Style: | Glam to contemporary style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 402027 |
| Product UPC: | 808230103429 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Silver Writing Desk |
| Silver Writing Desk |
| Black Silver Writing |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Complement your home with this zebra styled Black And Silver Writing Desk. Enriched with a distinctive appearance the wooden desk is shielded by a smooth glass surface for that perfect desk element. Two almost camaflouged drawers with faux crystal knobs tuck away all your accessories creating an ideal companion for keeping your space tidy. Spruce up your office decor with this two-tone writing desk with ample storage. 30.25" x 42" x 21"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Writing desk |
| Product Dimensions: | 30.25 H x 42 W x 21 D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | eng wood,glass,powder-coated iron |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Smooth |
| Product Style: | Glam to contemporary style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 402027 |
| Product UPC: | 808230103429 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Silver Writing Desk |
| Silver Writing Desk |
| Black Silver Writing |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























