
Black and Gray Stone Top Side Table By Homeroots
The perfect way to add some utility and design to your home, this Black and Gray Stone Top Table will be a great purchase. The base of this table has a simple three legged design with an axel connecting them in the middle. This base is made from metal and has a black colored finish on it. The table top is a round slab of gray stone which is encased in a black metal frame. This minimal table will work with any interior style you already have in your home owing to its neutral colorway and simple design. 24" H x 12" W x 12" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 12in W x 12in D x 24in H |
| Product Material: | Iron / Marble |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Iron |
| Product Color: | Black / Grey |
| Finish: | Black Finish |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 393484 |
| Product UPC: | 808230036284 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Gray Stone Table |
| Gray Stone Table |
| Black Gray Stone |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Black and Gray Stone Top Side Table By Homeroots
The perfect way to add some utility and design to your home, this Black and Gray Stone Top Table will be a great purchase. The base of this table has a simple three legged design with an axel connecting them in the middle. This base is made from metal and has a black colored finish on it. The table top is a round slab of gray stone which is encased in a black metal frame. This minimal table will work with any interior style you already have in your home owing to its neutral colorway and simple design. 24" H x 12" W x 12" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 12in W x 12in D x 24in H |
| Product Material: | Iron / Marble |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Iron |
| Product Color: | Black / Grey |
| Finish: | Black Finish |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 393484 |
| Product UPC: | 808230036284 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Gray Stone Table |
| Gray Stone Table |
| Black Gray Stone |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The perfect way to add some utility and design to your home, this Black and Gray Stone Top Table will be a great purchase. The base of this table has a simple three legged design with an axel connecting them in the middle. This base is made from metal and has a black colored finish on it. The table top is a round slab of gray stone which is encased in a black metal frame. This minimal table will work with any interior style you already have in your home owing to its neutral colorway and simple design. 24" H x 12" W x 12" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 12in W x 12in D x 24in H |
| Product Material: | Iron / Marble |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Iron |
| Product Color: | Black / Grey |
| Finish: | Black Finish |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 393484 |
| Product UPC: | 808230036284 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Gray Stone Table |
| Gray Stone Table |
| Black Gray Stone |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























