
Black and Gold Wheel Accent Table By Homeroots
With a nod to industrial styling, this rustic Black and Gold Wheel Accent Table will be a unique and creative way to decorate your space. The combination of the sturdy metal wheel and spokes gives way to the rustic jet black tabletop that makes this a great option for end table, side table, or even a unique night table. Versatile and cool, this table is a great way to decorate in a unique way. 22" H x 14" W x 23.5" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 14in W x 23.5in D x 22in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black and Gold |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 388285 |
| Product UPC: | 4512822860756 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Gold Wheel Accent Table |
| Gold Wheel Accent Table |
| Wheel Accent Table |
| Black Gold Wheel Accent |
| Gold Wheel Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $422.94
-65%$422.94
$148.03More Images




Black and Gold Wheel Accent Table By Homeroots
With a nod to industrial styling, this rustic Black and Gold Wheel Accent Table will be a unique and creative way to decorate your space. The combination of the sturdy metal wheel and spokes gives way to the rustic jet black tabletop that makes this a great option for end table, side table, or even a unique night table. Versatile and cool, this table is a great way to decorate in a unique way. 22" H x 14" W x 23.5" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 14in W x 23.5in D x 22in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black and Gold |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 388285 |
| Product UPC: | 4512822860756 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Gold Wheel Accent Table |
| Gold Wheel Accent Table |
| Wheel Accent Table |
| Black Gold Wheel Accent |
| Gold Wheel Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With a nod to industrial styling, this rustic Black and Gold Wheel Accent Table will be a unique and creative way to decorate your space. The combination of the sturdy metal wheel and spokes gives way to the rustic jet black tabletop that makes this a great option for end table, side table, or even a unique night table. Versatile and cool, this table is a great way to decorate in a unique way. 22" H x 14" W x 23.5" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 14in W x 23.5in D x 22in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black and Gold |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 388285 |
| Product UPC: | 4512822860756 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Gold Wheel Accent Table |
| Gold Wheel Accent Table |
| Wheel Accent Table |
| Black Gold Wheel Accent |
| Gold Wheel Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























