
Black And Gold Vintage Hand Painted One Drawer Accent Chest By Homeroots
Add a touch of exotic to your space with this ornate Black and Gold Vintage Hand Painted One Drawer Accent Chest. An intricate hand painted floral design over top of the dark and distressed painted wood gives this chest a distinctly vintage and unique look. This hand-crafted accent piece is made from solid wood and wood solids and features a drawer and single door cabinet for storage. 24" x 18" 13"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 18in W x 13in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Artifacts |
| Product Color: | Multi-Color |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876658 |
| Product SKU: | 389768 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Hand Painted Drawer Accent Chest |
| Painted Drawer Accent Chest |
| Gold Vintage Hand Painted Drawer |
| Vintage Hand Painted Drawer Accent |
| Vintage Hand Painted Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Black And Gold Vintage Hand Painted One Drawer Accent Chest By Homeroots
Add a touch of exotic to your space with this ornate Black and Gold Vintage Hand Painted One Drawer Accent Chest. An intricate hand painted floral design over top of the dark and distressed painted wood gives this chest a distinctly vintage and unique look. This hand-crafted accent piece is made from solid wood and wood solids and features a drawer and single door cabinet for storage. 24" x 18" 13"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 18in W x 13in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Artifacts |
| Product Color: | Multi-Color |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876658 |
| Product SKU: | 389768 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Hand Painted Drawer Accent Chest |
| Painted Drawer Accent Chest |
| Gold Vintage Hand Painted Drawer |
| Vintage Hand Painted Drawer Accent |
| Vintage Hand Painted Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a touch of exotic to your space with this ornate Black and Gold Vintage Hand Painted One Drawer Accent Chest. An intricate hand painted floral design over top of the dark and distressed painted wood gives this chest a distinctly vintage and unique look. This hand-crafted accent piece is made from solid wood and wood solids and features a drawer and single door cabinet for storage. 24" x 18" 13"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 18in W x 13in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Artifacts |
| Product Color: | Multi-Color |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876658 |
| Product SKU: | 389768 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Hand Painted Drawer Accent Chest |
| Painted Drawer Accent Chest |
| Gold Vintage Hand Painted Drawer |
| Vintage Hand Painted Drawer Accent |
| Vintage Hand Painted Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























