
Black And Gold Metal Mango Wood Bike Bar Counter By Homeroots
Create a unique display in your dining or bar area with our bombay motorcycle bar, a reminiscent of classic vintage motorcycle. It comes with a unique surface for serving wine and sufficient storage for your bar items. Colored in black and gold with an antique profile, this bar also serves as a stunning piece for your decor. It is made of metal and mango wood and is built to stand the test of time.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 16in W x 71.5in D x 32.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Black and Gold |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822928210 |
| Product SKU: | 374332 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Bike Bar Counter |
| Wood Bike Bar Counter |
| Metal Mango Wood Bike Bar |
| Bike Bar Counter |
| Mango Wood Bike Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,231.68
-65%$1,231.68
$431.09More Images





Black And Gold Metal Mango Wood Bike Bar Counter By Homeroots
Create a unique display in your dining or bar area with our bombay motorcycle bar, a reminiscent of classic vintage motorcycle. It comes with a unique surface for serving wine and sufficient storage for your bar items. Colored in black and gold with an antique profile, this bar also serves as a stunning piece for your decor. It is made of metal and mango wood and is built to stand the test of time.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 16in W x 71.5in D x 32.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Black and Gold |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822928210 |
| Product SKU: | 374332 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Bike Bar Counter |
| Wood Bike Bar Counter |
| Metal Mango Wood Bike Bar |
| Bike Bar Counter |
| Mango Wood Bike Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Create a unique display in your dining or bar area with our bombay motorcycle bar, a reminiscent of classic vintage motorcycle. It comes with a unique surface for serving wine and sufficient storage for your bar items. Colored in black and gold with an antique profile, this bar also serves as a stunning piece for your decor. It is made of metal and mango wood and is built to stand the test of time.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 16in W x 71.5in D x 32.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Black and Gold |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822928210 |
| Product SKU: | 374332 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Bike Bar Counter |
| Wood Bike Bar Counter |
| Metal Mango Wood Bike Bar |
| Bike Bar Counter |
| Mango Wood Bike Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























