
Black and Gold Coffee Table By Homeroots
Simple, clean and neat the Black and Gold Coffee Table has no dramatic features. Crafted from black metal with six strong legs and gold knob edges, it provides complete stability. Compact to suit any kind of office or living room set up, this table will look impressive in any space. 20.5" x 38" x 24.75"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 38in W x 24.75in D x 20.5in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Wood Species: | Pine |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Black Gold |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Oval |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389930 |
| Product UPC: | 4512822878447 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Gold Coffee Table |
| Gold Coffee Table |
| Black Gold Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $257.50
-65%$257.50
$90.12More Images


Black and Gold Coffee Table By Homeroots
Simple, clean and neat the Black and Gold Coffee Table has no dramatic features. Crafted from black metal with six strong legs and gold knob edges, it provides complete stability. Compact to suit any kind of office or living room set up, this table will look impressive in any space. 20.5" x 38" x 24.75"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 38in W x 24.75in D x 20.5in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Wood Species: | Pine |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Black Gold |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Oval |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389930 |
| Product UPC: | 4512822878447 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Gold Coffee Table |
| Gold Coffee Table |
| Black Gold Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Simple, clean and neat the Black and Gold Coffee Table has no dramatic features. Crafted from black metal with six strong legs and gold knob edges, it provides complete stability. Compact to suit any kind of office or living room set up, this table will look impressive in any space. 20.5" x 38" x 24.75"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 38in W x 24.75in D x 20.5in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Wood Species: | Pine |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Black Gold |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Oval |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389930 |
| Product UPC: | 4512822878447 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Gold Coffee Table |
| Gold Coffee Table |
| Black Gold Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























