
Black And Cane Bamboo Accent Storage Cabinet By Homeroots
Modern design meets a classic silhouette in this Black and Cane Bamboo Accent Storage Cabinet. Two Roomy drawers and a spacious storage cabinet bring a breath of fresh air to your space. The gorgeous cane details and modern brass hardware make this cabinet a standout for updated casual design. 30.5" x 50.3" x 14.3"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 50.25in W x 14.25in D x 30.5in H |
| Product Material: | Eng Wood,Eng Wood,Rattan,Poplar,Plated Aluminum |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Black and natural finish |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099906 |
| Product SKU: | 401675 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cane Bamboo Accent Storage Cabinet |
| Bamboo Accent Storage Cabinet |
| Black Cane Bamboo Accent Storage |
| Cane Bamboo Accent Storage |
| Bamboo Accent Storage |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $387.01
-65%$387.01
$135.45More Images








Black And Cane Bamboo Accent Storage Cabinet By Homeroots
Modern design meets a classic silhouette in this Black and Cane Bamboo Accent Storage Cabinet. Two Roomy drawers and a spacious storage cabinet bring a breath of fresh air to your space. The gorgeous cane details and modern brass hardware make this cabinet a standout for updated casual design. 30.5" x 50.3" x 14.3"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 50.25in W x 14.25in D x 30.5in H |
| Product Material: | Eng Wood,Eng Wood,Rattan,Poplar,Plated Aluminum |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Black and natural finish |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099906 |
| Product SKU: | 401675 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cane Bamboo Accent Storage Cabinet |
| Bamboo Accent Storage Cabinet |
| Black Cane Bamboo Accent Storage |
| Cane Bamboo Accent Storage |
| Bamboo Accent Storage |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Modern design meets a classic silhouette in this Black and Cane Bamboo Accent Storage Cabinet. Two Roomy drawers and a spacious storage cabinet bring a breath of fresh air to your space. The gorgeous cane details and modern brass hardware make this cabinet a standout for updated casual design. 30.5" x 50.3" x 14.3"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 50.25in W x 14.25in D x 30.5in H |
| Product Material: | Eng Wood,Eng Wood,Rattan,Poplar,Plated Aluminum |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Black and natural finish |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099906 |
| Product SKU: | 401675 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cane Bamboo Accent Storage Cabinet |
| Bamboo Accent Storage Cabinet |
| Black Cane Bamboo Accent Storage |
| Cane Bamboo Accent Storage |
| Bamboo Accent Storage |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























