
Black And Bling Nightstand By Homeroots
This nightstand offers a sophisticated look, clean lines and contemporary style. The Black and Bling Nightstand features three drawers, with the middle drawer being a Felt-Lined jewelry drawer with compartments and front panel with crystal like inserts. Add this nightstand to your bedroom to provide an elegant style that will bring you a perfect sleek design. 26" X 17" X 26"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 26 H x 17 W x 26 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black / Silver |
| Finish: | Black |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347072 |
| Product UPC: | 4512839708379 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Black And Bling Nightstand By Homeroots
This nightstand offers a sophisticated look, clean lines and contemporary style. The Black and Bling Nightstand features three drawers, with the middle drawer being a Felt-Lined jewelry drawer with compartments and front panel with crystal like inserts. Add this nightstand to your bedroom to provide an elegant style that will bring you a perfect sleek design. 26" X 17" X 26"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 26 H x 17 W x 26 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black / Silver |
| Finish: | Black |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347072 |
| Product UPC: | 4512839708379 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This nightstand offers a sophisticated look, clean lines and contemporary style. The Black and Bling Nightstand features three drawers, with the middle drawer being a Felt-Lined jewelry drawer with compartments and front panel with crystal like inserts. Add this nightstand to your bedroom to provide an elegant style that will bring you a perfect sleek design. 26" X 17" X 26"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 26 H x 17 W x 26 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black / Silver |
| Finish: | Black |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347072 |
| Product UPC: | 4512839708379 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























