
Ashland Counter Stool - Set of 2 Gray By LumiSource
Add stylish and comfortable seating to your bar area with the contemporary charm of the Ashland Counter Stool by LumiSource. Featuring sleek fabric upholstery, a padded seat, and a black metal frame, the Ashland Counter Stool is available in a variety of upholstery colors.
Specifications
| Product Dimensions | 35.25 H x 24.75 W x 23.75 L |
| Seat To Floor | 25.5" |
| Seat Depth | 17" |
| Inside Seat Width | 17.25" |
| Seat To Footrest | 17.5" |
| Base Height | 11.5" |
| Armrest Height | 6.5" |
| Armrest Length | 15" |
| Seat To Back Angle | 102° |
| Product Material: | Polyester Fabric, Foam, Painted Steel |
| Product Color: | Black Steel, Charcoal Fabric |
| Product SKU: | B26-ASHLAND2 BKCHAR2 |
| Product UPC: | 681144123055 |
| Shipping Type: | |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Fixed counter height |
| Stylish fabric upholstery |
| Black metal frame |
| Includes two counter stools |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $450.00
-65%$450.00
$157.50More Images























Ashland Counter Stool - Set of 2 Gray By LumiSource
Add stylish and comfortable seating to your bar area with the contemporary charm of the Ashland Counter Stool by LumiSource. Featuring sleek fabric upholstery, a padded seat, and a black metal frame, the Ashland Counter Stool is available in a variety of upholstery colors.
Specifications
| Product Dimensions | 35.25 H x 24.75 W x 23.75 L |
| Seat To Floor | 25.5" |
| Seat Depth | 17" |
| Inside Seat Width | 17.25" |
| Seat To Footrest | 17.5" |
| Base Height | 11.5" |
| Armrest Height | 6.5" |
| Armrest Length | 15" |
| Seat To Back Angle | 102° |
| Product Material: | Polyester Fabric, Foam, Painted Steel |
| Product Color: | Black Steel, Charcoal Fabric |
| Product SKU: | B26-ASHLAND2 BKCHAR2 |
| Product UPC: | 681144123055 |
| Shipping Type: | |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Fixed counter height |
| Stylish fabric upholstery |
| Black metal frame |
| Includes two counter stools |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add stylish and comfortable seating to your bar area with the contemporary charm of the Ashland Counter Stool by LumiSource. Featuring sleek fabric upholstery, a padded seat, and a black metal frame, the Ashland Counter Stool is available in a variety of upholstery colors.
Specifications
| Product Dimensions | 35.25 H x 24.75 W x 23.75 L |
| Seat To Floor | 25.5" |
| Seat Depth | 17" |
| Inside Seat Width | 17.25" |
| Seat To Footrest | 17.5" |
| Base Height | 11.5" |
| Armrest Height | 6.5" |
| Armrest Length | 15" |
| Seat To Back Angle | 102° |
| Product Material: | Polyester Fabric, Foam, Painted Steel |
| Product Color: | Black Steel, Charcoal Fabric |
| Product SKU: | B26-ASHLAND2 BKCHAR2 |
| Product UPC: | 681144123055 |
| Shipping Type: | |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Fixed counter height |
| Stylish fabric upholstery |
| Black metal frame |
| Includes two counter stools |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























