
Artistic Rough Silver Round Vase By Homeroots
Give your home a look both artistic and unique with this lovely vase. This vase is a superbly crafted piece made from high quality material. Its style is both one of a kind and contemporary, and it's durable as well. As for measurements, they are 12" for height, 2" for width, 12" for depth and 3.35 pounds for weight. If you want a practical, gorgeous, and long-lasting vase, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 12" H x 4" W x 12" D |
| Product Color: | Rough Silver |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 354636 |
| Product UPC: | 4512839596860 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $98.60
-65%$98.60
$34.51More Images

Artistic Rough Silver Round Vase By Homeroots
Give your home a look both artistic and unique with this lovely vase. This vase is a superbly crafted piece made from high quality material. Its style is both one of a kind and contemporary, and it's durable as well. As for measurements, they are 12" for height, 2" for width, 12" for depth and 3.35 pounds for weight. If you want a practical, gorgeous, and long-lasting vase, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 12" H x 4" W x 12" D |
| Product Color: | Rough Silver |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 354636 |
| Product UPC: | 4512839596860 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Give your home a look both artistic and unique with this lovely vase. This vase is a superbly crafted piece made from high quality material. Its style is both one of a kind and contemporary, and it's durable as well. As for measurements, they are 12" for height, 2" for width, 12" for depth and 3.35 pounds for weight. If you want a practical, gorgeous, and long-lasting vase, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 12" H x 4" W x 12" D |
| Product Color: | Rough Silver |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 354636 |
| Product UPC: | 4512839596860 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























