
Armless Wooden Barstool Set With Textured Finish, Brown And White By Benzara
Have this transitional piece of furniture in your living room or near the liquor station which comes in a set of two. These wooden barstools have a padded seating with along with a dual tone textured finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 41 H x 18.38 W x 21.25 L |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown and White |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM213402 |
| Product UPC: | 192551416840 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Comes in a set of two |
| Wooden construction with fabric upholstery |
| Dual tone textured finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Armless Wooden Barstool Set With Textured Finish, Brown And White By Benzara
Have this transitional piece of furniture in your living room or near the liquor station which comes in a set of two. These wooden barstools have a padded seating with along with a dual tone textured finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 41 H x 18.38 W x 21.25 L |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown and White |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM213402 |
| Product UPC: | 192551416840 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Comes in a set of two |
| Wooden construction with fabric upholstery |
| Dual tone textured finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Have this transitional piece of furniture in your living room or near the liquor station which comes in a set of two. These wooden barstools have a padded seating with along with a dual tone textured finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 41 H x 18.38 W x 21.25 L |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown and White |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM213402 |
| Product UPC: | 192551416840 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Comes in a set of two |
| Wooden construction with fabric upholstery |
| Dual tone textured finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























