
Archer Table Lamp Black By LumiSource
Illuminate your living space with the Archer Table Lamp by LumiSource. This contemporary table lamp features a black metal base, a walnut wood neck, and a black linen shade. Perfect for use in an office, bedroom, or living room!
Specifications
| Product Dimensions | 26.5 H x 9.5 W x 22.25 L |
| Lamp Head Height | 18.25" |
| Base Length | 8.5" |
| Base Width | 6.5" |
| Shade Length | 9.5" |
| Shade Width | 9.5" |
| Shade Height | 6.5" |
| Product Material: | Fabric, Metal, Wood |
| Product Color: | Black Metal, Walnut Wood, Black Linen |
| Product SKU: | LTB-ARCHER BKWLBK |
| Product UPC: | 681144134754 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Linen shade |
| Walnut wood accent |
| Black metal finish |
| In-line on/off switch |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $100.00
-65%$100.00
$35.00More Images







Archer Table Lamp Black By LumiSource
Illuminate your living space with the Archer Table Lamp by LumiSource. This contemporary table lamp features a black metal base, a walnut wood neck, and a black linen shade. Perfect for use in an office, bedroom, or living room!
Specifications
| Product Dimensions | 26.5 H x 9.5 W x 22.25 L |
| Lamp Head Height | 18.25" |
| Base Length | 8.5" |
| Base Width | 6.5" |
| Shade Length | 9.5" |
| Shade Width | 9.5" |
| Shade Height | 6.5" |
| Product Material: | Fabric, Metal, Wood |
| Product Color: | Black Metal, Walnut Wood, Black Linen |
| Product SKU: | LTB-ARCHER BKWLBK |
| Product UPC: | 681144134754 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Linen shade |
| Walnut wood accent |
| Black metal finish |
| In-line on/off switch |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Illuminate your living space with the Archer Table Lamp by LumiSource. This contemporary table lamp features a black metal base, a walnut wood neck, and a black linen shade. Perfect for use in an office, bedroom, or living room!
Specifications
| Product Dimensions | 26.5 H x 9.5 W x 22.25 L |
| Lamp Head Height | 18.25" |
| Base Length | 8.5" |
| Base Width | 6.5" |
| Shade Length | 9.5" |
| Shade Width | 9.5" |
| Shade Height | 6.5" |
| Product Material: | Fabric, Metal, Wood |
| Product Color: | Black Metal, Walnut Wood, Black Linen |
| Product SKU: | LTB-ARCHER BKWLBK |
| Product UPC: | 681144134754 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Linen shade |
| Walnut wood accent |
| Black metal finish |
| In-line on/off switch |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























