
Arabesque Console Table By Homeroots
If you're seeking a global feel for your home, take inspiration from the Arabesque Console Table. This console features a sculpted apron, gold details and mirrored finish to add an element of elegance. This table will be sure to capture your guests attention with its coloring and unique design. But the true shining star is the mirrored arabesque details flanking each corner. 31.5" x 47.2" x 14.6".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 14.6in D x 31.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Champagne |
| Top Color: | Champagne |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396871 |
| Product UPC: | 808230070134 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Arabesque Console Table By Homeroots
If you're seeking a global feel for your home, take inspiration from the Arabesque Console Table. This console features a sculpted apron, gold details and mirrored finish to add an element of elegance. This table will be sure to capture your guests attention with its coloring and unique design. But the true shining star is the mirrored arabesque details flanking each corner. 31.5" x 47.2" x 14.6".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 14.6in D x 31.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Champagne |
| Top Color: | Champagne |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396871 |
| Product UPC: | 808230070134 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
If you're seeking a global feel for your home, take inspiration from the Arabesque Console Table. This console features a sculpted apron, gold details and mirrored finish to add an element of elegance. This table will be sure to capture your guests attention with its coloring and unique design. But the true shining star is the mirrored arabesque details flanking each corner. 31.5" x 47.2" x 14.6".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 14.6in D x 31.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Champagne |
| Top Color: | Champagne |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396871 |
| Product UPC: | 808230070134 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























