
Aqua Blue Mouth Blown Polish Crystal Thick Walled Bowl By Homeroots
Heavy and obvious in their superior quality, this Mouth Blown Polish Crystal Thick Walled 6" Bowl is a drop dead gorgeous way to serve candy, nuts, mints, or is just as stunning on its own. A piece of art unto itself, this bowl with color at the top and clear at the very bottom is unique and oozes modern European design influence. 4" x 6" x 6".
Specifications
| Product Category: | Decorative Bowls |
| Product Dimensions: | 6in W x 6in D x 4in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | blue |
| Primary Material: | Glass |
| Shape: | Round |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822880211 |
| Product SKU: | 390091 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Blown Polish Crystal Walled Bowl |
| Aqua Blue Mouth Blown Polish |
| Blue Mouth Blown Polish Crystal |
| Polish Crystal Walled Bowl |
| Mouth Blown Polish Crystal Walled |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $96.10
-65%$96.10
$33.63More Images









Aqua Blue Mouth Blown Polish Crystal Thick Walled Bowl By Homeroots
Heavy and obvious in their superior quality, this Mouth Blown Polish Crystal Thick Walled 6" Bowl is a drop dead gorgeous way to serve candy, nuts, mints, or is just as stunning on its own. A piece of art unto itself, this bowl with color at the top and clear at the very bottom is unique and oozes modern European design influence. 4" x 6" x 6".
Specifications
| Product Category: | Decorative Bowls |
| Product Dimensions: | 6in W x 6in D x 4in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | blue |
| Primary Material: | Glass |
| Shape: | Round |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822880211 |
| Product SKU: | 390091 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Blown Polish Crystal Walled Bowl |
| Aqua Blue Mouth Blown Polish |
| Blue Mouth Blown Polish Crystal |
| Polish Crystal Walled Bowl |
| Mouth Blown Polish Crystal Walled |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Heavy and obvious in their superior quality, this Mouth Blown Polish Crystal Thick Walled 6" Bowl is a drop dead gorgeous way to serve candy, nuts, mints, or is just as stunning on its own. A piece of art unto itself, this bowl with color at the top and clear at the very bottom is unique and oozes modern European design influence. 4" x 6" x 6".
Specifications
| Product Category: | Decorative Bowls |
| Product Dimensions: | 6in W x 6in D x 4in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | blue |
| Primary Material: | Glass |
| Shape: | Round |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822880211 |
| Product SKU: | 390091 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Blown Polish Crystal Walled Bowl |
| Aqua Blue Mouth Blown Polish |
| Blue Mouth Blown Polish Crystal |
| Polish Crystal Walled Bowl |
| Mouth Blown Polish Crystal Walled |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























