
Antiqued White Geometric Lines Low Accent Cabinet Buffet By Homeroots
Freshen up your storage style with this Antiqued White Geometric Lines Low Accent Cabinet Buffet. A gorgeous creamy anqtiue white finish and exquisite textured line detailing on the doors make this multi-function sideboard/buffet/accent storage cabinet a stunner. Four doors give way to significant storage and shelving space. Classically beautiful, even the legs are carved and tapered making this a truly updated and casual storage and decorative accent. Wide and low-profile, this anywhere cabinet can be a wonderful addition to living room, bedroom, dining room or entrance hallway. 30.25" x 63.5" x 16"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 63.5in W x 16in D x 30.25in H |
| Product Material: | Eng Wood,Laminated Eng Wood,Poplar,Zinc Alloy |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | ant white finish |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099944 |
| Product SKU: | 401679 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Lines Low Accent Cabinet Buffet |
| Antiqued White Geometric Lines |
| Geometric Lines Low Accent Cabinet |
| Low Accent Cabinet Buffet |
| Lines Low Accent Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,015.78
-65%$1,015.78
$355.52More Images








Antiqued White Geometric Lines Low Accent Cabinet Buffet By Homeroots
Freshen up your storage style with this Antiqued White Geometric Lines Low Accent Cabinet Buffet. A gorgeous creamy anqtiue white finish and exquisite textured line detailing on the doors make this multi-function sideboard/buffet/accent storage cabinet a stunner. Four doors give way to significant storage and shelving space. Classically beautiful, even the legs are carved and tapered making this a truly updated and casual storage and decorative accent. Wide and low-profile, this anywhere cabinet can be a wonderful addition to living room, bedroom, dining room or entrance hallway. 30.25" x 63.5" x 16"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 63.5in W x 16in D x 30.25in H |
| Product Material: | Eng Wood,Laminated Eng Wood,Poplar,Zinc Alloy |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | ant white finish |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099944 |
| Product SKU: | 401679 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Lines Low Accent Cabinet Buffet |
| Antiqued White Geometric Lines |
| Geometric Lines Low Accent Cabinet |
| Low Accent Cabinet Buffet |
| Lines Low Accent Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Freshen up your storage style with this Antiqued White Geometric Lines Low Accent Cabinet Buffet. A gorgeous creamy anqtiue white finish and exquisite textured line detailing on the doors make this multi-function sideboard/buffet/accent storage cabinet a stunner. Four doors give way to significant storage and shelving space. Classically beautiful, even the legs are carved and tapered making this a truly updated and casual storage and decorative accent. Wide and low-profile, this anywhere cabinet can be a wonderful addition to living room, bedroom, dining room or entrance hallway. 30.25" x 63.5" x 16"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 63.5in W x 16in D x 30.25in H |
| Product Material: | Eng Wood,Laminated Eng Wood,Poplar,Zinc Alloy |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | ant white finish |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099944 |
| Product SKU: | 401679 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Lines Low Accent Cabinet Buffet |
| Antiqued White Geometric Lines |
| Geometric Lines Low Accent Cabinet |
| Low Accent Cabinet Buffet |
| Lines Low Accent Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























