
Antiqued Silver Finish Console Table By Homeroots
The Antiqued Silver Finish Console boasts the combination of modern elegance and traditional charm. It looks good in any room with its antique silver coloring. It adds a new dimension to your decor with a mirror finishing on drawers while the steel knobs perfectly complement its antique silver body. Use the console as a decorative object and utilize the two drawers to store everyday accessories. 31.2" x 48" x 16.8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 16.8in D x 31.2in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Silver |
| Top Color: | Antique Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396812 |
| Product UPC: | 808230069541 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $553.58
-65%$553.58
$193.75More Images








Antiqued Silver Finish Console Table By Homeroots
The Antiqued Silver Finish Console boasts the combination of modern elegance and traditional charm. It looks good in any room with its antique silver coloring. It adds a new dimension to your decor with a mirror finishing on drawers while the steel knobs perfectly complement its antique silver body. Use the console as a decorative object and utilize the two drawers to store everyday accessories. 31.2" x 48" x 16.8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 16.8in D x 31.2in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Silver |
| Top Color: | Antique Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396812 |
| Product UPC: | 808230069541 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Antiqued Silver Finish Console boasts the combination of modern elegance and traditional charm. It looks good in any room with its antique silver coloring. It adds a new dimension to your decor with a mirror finishing on drawers while the steel knobs perfectly complement its antique silver body. Use the console as a decorative object and utilize the two drawers to store everyday accessories. 31.2" x 48" x 16.8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 16.8in D x 31.2in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Silver |
| Top Color: | Antique Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396812 |
| Product UPC: | 808230069541 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























