
Antiqued Silver Console Table By Homeroots
The Antiqued Silver Mirror Console features beautiful pieces of grey mirror in different geometric shapes that add a distinctive touch to your decor. You can look at your reflection with this elegant mirrored table. With a neat design, it opens up space and adds a contemporary look to your foyer or entryway. Style it with elegant antique items or hang a stylish mirror over it to give a more glamorous look to your room. 31.2" x 48" x 16".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 16in D x 31.2in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Silver |
| Top Color: | Antique Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396818 |
| Product UPC: | 808230069602 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $553.69
-65%$553.69
$193.79More Images








Antiqued Silver Console Table By Homeroots
The Antiqued Silver Mirror Console features beautiful pieces of grey mirror in different geometric shapes that add a distinctive touch to your decor. You can look at your reflection with this elegant mirrored table. With a neat design, it opens up space and adds a contemporary look to your foyer or entryway. Style it with elegant antique items or hang a stylish mirror over it to give a more glamorous look to your room. 31.2" x 48" x 16".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 16in D x 31.2in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Silver |
| Top Color: | Antique Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396818 |
| Product UPC: | 808230069602 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Antiqued Silver Mirror Console features beautiful pieces of grey mirror in different geometric shapes that add a distinctive touch to your decor. You can look at your reflection with this elegant mirrored table. With a neat design, it opens up space and adds a contemporary look to your foyer or entryway. Style it with elegant antique items or hang a stylish mirror over it to give a more glamorous look to your room. 31.2" x 48" x 16".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 16in D x 31.2in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Silver |
| Top Color: | Antique Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396818 |
| Product UPC: | 808230069602 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























