
Antiqued Gold Wooden Console Table By Homeroots
The Antiqued Gold Wooden Console captures the feel of old Hollywood Regency in the best way possible. The mirrored surface lends way to a center drawer for your safe-keepings, while the antique gold finish offers a sophisticated glam reminiscent. It also is made of wood, which adds a modern look to your home. Topped off with slender, curved legs create a turn-of-the-century piece you're sure to love. 31.5" x 47.25" x 15.75".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.25in W x 15.75in D x 31.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Gold |
| Top Color: | Antique Gold |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396859 |
| Product UPC: | 808230070011 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $748.63
-65%$748.63
$262.02More Images








Antiqued Gold Wooden Console Table By Homeroots
The Antiqued Gold Wooden Console captures the feel of old Hollywood Regency in the best way possible. The mirrored surface lends way to a center drawer for your safe-keepings, while the antique gold finish offers a sophisticated glam reminiscent. It also is made of wood, which adds a modern look to your home. Topped off with slender, curved legs create a turn-of-the-century piece you're sure to love. 31.5" x 47.25" x 15.75".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.25in W x 15.75in D x 31.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Gold |
| Top Color: | Antique Gold |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396859 |
| Product UPC: | 808230070011 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Antiqued Gold Wooden Console captures the feel of old Hollywood Regency in the best way possible. The mirrored surface lends way to a center drawer for your safe-keepings, while the antique gold finish offers a sophisticated glam reminiscent. It also is made of wood, which adds a modern look to your home. Topped off with slender, curved legs create a turn-of-the-century piece you're sure to love. 31.5" x 47.25" x 15.75".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.25in W x 15.75in D x 31.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Gold |
| Top Color: | Antique Gold |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396859 |
| Product UPC: | 808230070011 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























