
Antiqued Gold Finish Console Table By Homeroots - 396840
Traditional style with a touch of modernism, the Antiqued Gold Finish Mirror Console brings a fun twist to your decor. This table will go great in any room with its gold finish that has an antique feel. Beveled mirror finishing on drawers and antique gold body add a finishing touch to your classic interior design and create a stunning look. Style it with faux plants or elegant table lamps to give it an even more exciting look. 32" x 48" x 16"
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 16in D x 32in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Gold |
| Top Color: | Antique Gold |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396840 |
| Product UPC: | 808230069824 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images








Antiqued Gold Finish Console Table By Homeroots - 396840
Traditional style with a touch of modernism, the Antiqued Gold Finish Mirror Console brings a fun twist to your decor. This table will go great in any room with its gold finish that has an antique feel. Beveled mirror finishing on drawers and antique gold body add a finishing touch to your classic interior design and create a stunning look. Style it with faux plants or elegant table lamps to give it an even more exciting look. 32" x 48" x 16"
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 16in D x 32in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Gold |
| Top Color: | Antique Gold |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396840 |
| Product UPC: | 808230069824 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Traditional style with a touch of modernism, the Antiqued Gold Finish Mirror Console brings a fun twist to your decor. This table will go great in any room with its gold finish that has an antique feel. Beveled mirror finishing on drawers and antique gold body add a finishing touch to your classic interior design and create a stunning look. Style it with faux plants or elegant table lamps to give it an even more exciting look. 32" x 48" x 16"
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 16in D x 32in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Gold |
| Top Color: | Antique Gold |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396840 |
| Product UPC: | 808230069824 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























