
Antiqued Brushed Brass Rectangular Wall Mirror By Homeroots
Inspired by a minimalist industrial aesthethic, the Antiqued Brushed Brass Rectangular Wall Mirror is a great focal point for your bathroom and is designed to fit perfectly over your vanity. Add depth and reflective beauty to your home with its clean and simplistic lines, this mirror can can either vertical or horizontal and would be a great choice for most any room. A well made, sturdy stainless steel, great wall mirror that is updated, classic, and not fussy. 36" x 24" x 1
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 24" W x 1" D |
| Product Color: | Brass |
| Product Finish: | Brushed Brass |
| Product Material: | Stainless Steel |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401212 |
| Product UPC: | 808230095274 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images









Antiqued Brushed Brass Rectangular Wall Mirror By Homeroots
Inspired by a minimalist industrial aesthethic, the Antiqued Brushed Brass Rectangular Wall Mirror is a great focal point for your bathroom and is designed to fit perfectly over your vanity. Add depth and reflective beauty to your home with its clean and simplistic lines, this mirror can can either vertical or horizontal and would be a great choice for most any room. A well made, sturdy stainless steel, great wall mirror that is updated, classic, and not fussy. 36" x 24" x 1
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 24" W x 1" D |
| Product Color: | Brass |
| Product Finish: | Brushed Brass |
| Product Material: | Stainless Steel |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401212 |
| Product UPC: | 808230095274 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Inspired by a minimalist industrial aesthethic, the Antiqued Brushed Brass Rectangular Wall Mirror is a great focal point for your bathroom and is designed to fit perfectly over your vanity. Add depth and reflective beauty to your home with its clean and simplistic lines, this mirror can can either vertical or horizontal and would be a great choice for most any room. A well made, sturdy stainless steel, great wall mirror that is updated, classic, and not fussy. 36" x 24" x 1
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 24" W x 1" D |
| Product Color: | Brass |
| Product Finish: | Brushed Brass |
| Product Material: | Stainless Steel |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401212 |
| Product UPC: | 808230095274 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























