
Antique White Wooden Bar Chair By Homeroots
The Antique White Wooden Bar Chair Offer A Vintage Style. It Features Reclaimed Wood And Metal Looks, Simple "X" Style Backrest, Wooden Seat, Slightly Flared Base With Footrest Supports.18" X 20" X 43"
Specifications
| Product Dimensions: | 43" H x 18" W x 20" D |
| Product Material: | Wood |
| Seat Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown and White |
| Seat Color: | Brown |
| Product Weight: | 17.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 374178 |
| Product UPC: | 4512839431765 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Bar Chairs (Black, White, Copper, Sky, Turquoise, Red) |
| Metal, Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images







Antique White Wooden Bar Chair By Homeroots
The Antique White Wooden Bar Chair Offer A Vintage Style. It Features Reclaimed Wood And Metal Looks, Simple "X" Style Backrest, Wooden Seat, Slightly Flared Base With Footrest Supports.18" X 20" X 43"
Specifications
| Product Dimensions: | 43" H x 18" W x 20" D |
| Product Material: | Wood |
| Seat Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown and White |
| Seat Color: | Brown |
| Product Weight: | 17.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 374178 |
| Product UPC: | 4512839431765 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Bar Chairs (Black, White, Copper, Sky, Turquoise, Red) |
| Metal, Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Antique White Wooden Bar Chair Offer A Vintage Style. It Features Reclaimed Wood And Metal Looks, Simple "X" Style Backrest, Wooden Seat, Slightly Flared Base With Footrest Supports.18" X 20" X 43"
Specifications
| Product Dimensions: | 43" H x 18" W x 20" D |
| Product Material: | Wood |
| Seat Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown and White |
| Seat Color: | Brown |
| Product Weight: | 17.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 374178 |
| Product UPC: | 4512839431765 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Bar Chairs (Black, White, Copper, Sky, Turquoise, Red) |
| Metal, Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























