
Antique White Wood Nightstand By Homeroots
This nightstand is an impeccable example of truly memorable luxurious traditional design. This three-drawer antique white nightstand features a detailed French style front and English back in a stunning Bombay shape case, Felt-Lined top drawer, side metal glides, scrolled legs and antique pull-ring handles. This beautiful nightstand will bring the perfect traditional style to any bedroom.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 34 H x 20 W x 38 D |
| Product Material: | Solid Wood, Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Antique White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347133 |
| Product UPC: | 4512839709239 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 34 Antique White Wood Nightstand |
| Antique White Wood Nightstand |
| White Wood Nightstand |
| 34 Antique White Wood |
| Antique White Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Antique White Wood Nightstand By Homeroots
This nightstand is an impeccable example of truly memorable luxurious traditional design. This three-drawer antique white nightstand features a detailed French style front and English back in a stunning Bombay shape case, Felt-Lined top drawer, side metal glides, scrolled legs and antique pull-ring handles. This beautiful nightstand will bring the perfect traditional style to any bedroom.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 34 H x 20 W x 38 D |
| Product Material: | Solid Wood, Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Antique White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347133 |
| Product UPC: | 4512839709239 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 34 Antique White Wood Nightstand |
| Antique White Wood Nightstand |
| White Wood Nightstand |
| 34 Antique White Wood |
| Antique White Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This nightstand is an impeccable example of truly memorable luxurious traditional design. This three-drawer antique white nightstand features a detailed French style front and English back in a stunning Bombay shape case, Felt-Lined top drawer, side metal glides, scrolled legs and antique pull-ring handles. This beautiful nightstand will bring the perfect traditional style to any bedroom.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 34 H x 20 W x 38 D |
| Product Material: | Solid Wood, Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Antique White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347133 |
| Product UPC: | 4512839709239 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 34 Antique White Wood Nightstand |
| Antique White Wood Nightstand |
| White Wood Nightstand |
| 34 Antique White Wood |
| Antique White Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























