
Antique White Wood Chest By Homeroots - 347177
This chest is exclusively designed and filled with romantic spirit. Expertly detailed, the chest is crafted with romantic elements combining Queen Anne legs and ornate floral accents in matching antique finish. Add glamorous French provincial charm with this uniquely designed collection that will make a statement in any bedroom
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 56 H x 21 W x 42 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antique White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347177 |
| Product UPC: | 4512839709703 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 56 Antique White Wood Chest |
| Antique White Wood Chest |
| White Wood Chest |
| 42 56 Antique White Wood |
| Antique White Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,926.11
-65%$1,926.11
$674.14More Images


Antique White Wood Chest By Homeroots - 347177
This chest is exclusively designed and filled with romantic spirit. Expertly detailed, the chest is crafted with romantic elements combining Queen Anne legs and ornate floral accents in matching antique finish. Add glamorous French provincial charm with this uniquely designed collection that will make a statement in any bedroom
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 56 H x 21 W x 42 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antique White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347177 |
| Product UPC: | 4512839709703 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 56 Antique White Wood Chest |
| Antique White Wood Chest |
| White Wood Chest |
| 42 56 Antique White Wood |
| Antique White Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This chest is exclusively designed and filled with romantic spirit. Expertly detailed, the chest is crafted with romantic elements combining Queen Anne legs and ornate floral accents in matching antique finish. Add glamorous French provincial charm with this uniquely designed collection that will make a statement in any bedroom
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 56 H x 21 W x 42 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antique White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347177 |
| Product UPC: | 4512839709703 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 56 Antique White Wood Chest |
| Antique White Wood Chest |
| White Wood Chest |
| 42 56 Antique White Wood |
| Antique White Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























