
Antique White Fold Out Convertible Wall Mount Desk By Homeroots
Unlock a world of organized storage with the Antique White Fold Out Convertible Wall Mount Desk. Skillfully crafted with a fold down design, the desk comprises of adjustable shelves, bill/paper organizers and a mini corkboard to keep up with your day to day tasks. Inconspicuous in form, the off white desk elegantly materializes in a small contemporary spaces. Be it your bedroom, living room, home office or study, the wall mount desk is a must have sustainable addition to your home. 32" x 22" x 6"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Secretary Desk |
| Product Dimensions: | 32 H x 22 W x 6 D |
| Product Color: | Off-White |
| Product Material: | MDF,melamine |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Smooth |
| Product Style: | Glam to contemporary style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 402079 |
| Product UPC: | 808230103948 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Minford Fold Convertible Desk Antique |
| Fold Convertible Desk Antique White |
| Minford Fold Convertible Desk |
| Convertible Desk Antique White |
| Fold Convertible Desk Antique |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $443.03
-65%$443.03
$155.06More Images






Antique White Fold Out Convertible Wall Mount Desk By Homeroots
Unlock a world of organized storage with the Antique White Fold Out Convertible Wall Mount Desk. Skillfully crafted with a fold down design, the desk comprises of adjustable shelves, bill/paper organizers and a mini corkboard to keep up with your day to day tasks. Inconspicuous in form, the off white desk elegantly materializes in a small contemporary spaces. Be it your bedroom, living room, home office or study, the wall mount desk is a must have sustainable addition to your home. 32" x 22" x 6"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Secretary Desk |
| Product Dimensions: | 32 H x 22 W x 6 D |
| Product Color: | Off-White |
| Product Material: | MDF,melamine |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Smooth |
| Product Style: | Glam to contemporary style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 402079 |
| Product UPC: | 808230103948 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Minford Fold Convertible Desk Antique |
| Fold Convertible Desk Antique White |
| Minford Fold Convertible Desk |
| Convertible Desk Antique White |
| Fold Convertible Desk Antique |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Unlock a world of organized storage with the Antique White Fold Out Convertible Wall Mount Desk. Skillfully crafted with a fold down design, the desk comprises of adjustable shelves, bill/paper organizers and a mini corkboard to keep up with your day to day tasks. Inconspicuous in form, the off white desk elegantly materializes in a small contemporary spaces. Be it your bedroom, living room, home office or study, the wall mount desk is a must have sustainable addition to your home. 32" x 22" x 6"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Secretary Desk |
| Product Dimensions: | 32 H x 22 W x 6 D |
| Product Color: | Off-White |
| Product Material: | MDF,melamine |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Smooth |
| Product Style: | Glam to contemporary style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 402079 |
| Product UPC: | 808230103948 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Minford Fold Convertible Desk Antique |
| Fold Convertible Desk Antique White |
| Minford Fold Convertible Desk |
| Convertible Desk Antique White |
| Fold Convertible Desk Antique |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























