
Antique Taupe Clear Glass Coffee Table By Homeroots
Thisclassic country style sofa set is delightful and attractive in your living room. Featuring sturdy glass top, lower shelf for storage, and durable wood frame with carved detailing and cabriole legs, the coffee table brings both elegance and functionality.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 42in W x 42in D x 18in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | Antique Taupe Clear |
| Finish: | Antique Taupe Clear |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376981 |
| Product UPC: | 4512822886022 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Taupe Clear Glass Coffee Table |
| Antique Taupe Clear Glass Coffee |
| Antique Taupe Clear Glass |
| Clear Glass Coffee Table |
| Glass Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $859.75
-65%$859.75
$300.91More Images





Antique Taupe Clear Glass Coffee Table By Homeroots
Thisclassic country style sofa set is delightful and attractive in your living room. Featuring sturdy glass top, lower shelf for storage, and durable wood frame with carved detailing and cabriole legs, the coffee table brings both elegance and functionality.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 42in W x 42in D x 18in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | Antique Taupe Clear |
| Finish: | Antique Taupe Clear |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376981 |
| Product UPC: | 4512822886022 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Taupe Clear Glass Coffee Table |
| Antique Taupe Clear Glass Coffee |
| Antique Taupe Clear Glass |
| Clear Glass Coffee Table |
| Glass Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Thisclassic country style sofa set is delightful and attractive in your living room. Featuring sturdy glass top, lower shelf for storage, and durable wood frame with carved detailing and cabriole legs, the coffee table brings both elegance and functionality.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 42in W x 42in D x 18in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | Antique Taupe Clear |
| Finish: | Antique Taupe Clear |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376981 |
| Product UPC: | 4512822886022 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Taupe Clear Glass Coffee Table |
| Antique Taupe Clear Glass Coffee |
| Antique Taupe Clear Glass |
| Clear Glass Coffee Table |
| Glass Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























