
Antique Red Wooden Bar Chair By Homeroots
The Antique Red Wooden Bar Chair offer a vintage style look to a bar chair. It Features: reclaimed wood and metal looks, simple "X" style backrest, wooden seat, slightly flared four-legged base with footrest supports. Available in Antique Red, Antique Turquoise, Antique Sky and Antique Copper.
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 18in W x 20in D x 43in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Antique Red |
| Finish: | Antique Red |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374262 |
| Product UPC: | 4512839430164 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Antique Red Wooden Bar Chair |
| Red Wooden Bar Chair |
| Antique Red Wooden Bar |
| Wooden Bar Chair |
| Antique Red Wooden |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $192.19
-65%$192.19
$67.27More Images




Antique Red Wooden Bar Chair By Homeroots
The Antique Red Wooden Bar Chair offer a vintage style look to a bar chair. It Features: reclaimed wood and metal looks, simple "X" style backrest, wooden seat, slightly flared four-legged base with footrest supports. Available in Antique Red, Antique Turquoise, Antique Sky and Antique Copper.
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 18in W x 20in D x 43in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Antique Red |
| Finish: | Antique Red |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374262 |
| Product UPC: | 4512839430164 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Antique Red Wooden Bar Chair |
| Red Wooden Bar Chair |
| Antique Red Wooden Bar |
| Wooden Bar Chair |
| Antique Red Wooden |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Antique Red Wooden Bar Chair offer a vintage style look to a bar chair. It Features: reclaimed wood and metal looks, simple "X" style backrest, wooden seat, slightly flared four-legged base with footrest supports. Available in Antique Red, Antique Turquoise, Antique Sky and Antique Copper.
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 18in W x 20in D x 43in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Antique Red |
| Finish: | Antique Red |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374262 |
| Product UPC: | 4512839430164 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Antique Red Wooden Bar Chair |
| Red Wooden Bar Chair |
| Antique Red Wooden Bar |
| Wooden Bar Chair |
| Antique Red Wooden |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























