
Antique Red Leather Accent Chair By Homeroots
Go for modern elegance with the Quinto leather armchair. With its sturdy stainless steel frame and top grain leather upholstery, this chair offers luxury and longevity. A rolled top cushion provides ample neck support, making it the perfect place for a quick nap.?Ottoman is sold separately.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 29in W x 48in D x 29in H |
| Product Material: | Leather |
| Product Color: | Antique Red |
| Finish: | Antique Red |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374237 |
| Product UPC: | 4512839430485 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Antique Red Leather Accent Chair |
| Red Leather Accent Chair |
| 29 Antique Red Leather |
| Leather Accent Chair |
| 29 Antique Red Leather Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,848.25
-65%$1,848.25
$646.89Antique Red Leather Accent Chair By Homeroots
Go for modern elegance with the Quinto leather armchair. With its sturdy stainless steel frame and top grain leather upholstery, this chair offers luxury and longevity. A rolled top cushion provides ample neck support, making it the perfect place for a quick nap.?Ottoman is sold separately.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 29in W x 48in D x 29in H |
| Product Material: | Leather |
| Product Color: | Antique Red |
| Finish: | Antique Red |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374237 |
| Product UPC: | 4512839430485 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Antique Red Leather Accent Chair |
| Red Leather Accent Chair |
| 29 Antique Red Leather |
| Leather Accent Chair |
| 29 Antique Red Leather Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Go for modern elegance with the Quinto leather armchair. With its sturdy stainless steel frame and top grain leather upholstery, this chair offers luxury and longevity. A rolled top cushion provides ample neck support, making it the perfect place for a quick nap.?Ottoman is sold separately.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 29in W x 48in D x 29in H |
| Product Material: | Leather |
| Product Color: | Antique Red |
| Finish: | Antique Red |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374237 |
| Product UPC: | 4512839430485 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Antique Red Leather Accent Chair |
| Red Leather Accent Chair |
| 29 Antique Red Leather |
| Leather Accent Chair |
| 29 Antique Red Leather Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























