
Antique Oak Nightstand By Homeroots
The alluring beauty and industrial style of this nightstand will surely transform the hollow of any bedroom into something spectacular. Its sleek edges and design offer a perfect accent to the existing decor in your living space. This masterpiece features two drawers for safekeeping personal stuffs like novels, jewelry box or cosmetics. The unique design is solidified by the antique oak wood finish. Our nightstand comes with intricate design that makes it an ideal piece for your youth bedroom.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 23 H x 20 W x 16 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Antique Oak |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285584 |
| Product UPC: | 689211854697 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 16 23 Antique Oak Nightstand |
| 23 Antique Oak Nightstand |
| Antique Oak Nightstand |
| 20 16 23 Antique Oak |
| 16 23 Antique Oak |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $247.04
-65%$247.04
$86.46More Images


Antique Oak Nightstand By Homeroots
The alluring beauty and industrial style of this nightstand will surely transform the hollow of any bedroom into something spectacular. Its sleek edges and design offer a perfect accent to the existing decor in your living space. This masterpiece features two drawers for safekeeping personal stuffs like novels, jewelry box or cosmetics. The unique design is solidified by the antique oak wood finish. Our nightstand comes with intricate design that makes it an ideal piece for your youth bedroom.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 23 H x 20 W x 16 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Antique Oak |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285584 |
| Product UPC: | 689211854697 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 16 23 Antique Oak Nightstand |
| 23 Antique Oak Nightstand |
| Antique Oak Nightstand |
| 20 16 23 Antique Oak |
| 16 23 Antique Oak |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The alluring beauty and industrial style of this nightstand will surely transform the hollow of any bedroom into something spectacular. Its sleek edges and design offer a perfect accent to the existing decor in your living space. This masterpiece features two drawers for safekeeping personal stuffs like novels, jewelry box or cosmetics. The unique design is solidified by the antique oak wood finish. Our nightstand comes with intricate design that makes it an ideal piece for your youth bedroom.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 23 H x 20 W x 16 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Antique Oak |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285584 |
| Product UPC: | 689211854697 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 16 23 Antique Oak Nightstand |
| 23 Antique Oak Nightstand |
| Antique Oak Nightstand |
| 20 16 23 Antique Oak |
| 16 23 Antique Oak |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























