
Antique Gray Wood Dresser By Homeroots
The Louis Philippe Dresser in antique gray finish is constructed of solid wood in finish options for customization. It features six drawers with metal drop handle pulls, perfect for storing clothing and bedding. Add the optional mirror to create a complete set
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 33 H x 57 W x 15 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Antique Gray |
| Finish: | Antique Gray |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374203 |
| Product UPC: | 4512839431185 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 33 Antique Gray Wood Dresser |
| Antique Gray Wood Dresser |
| Gray Wood Dresser |
| 15 33 Antique Gray Wood |
| 33 Antique Gray Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $773.33
-65%$773.33
$270.67More Images



Antique Gray Wood Dresser By Homeroots
The Louis Philippe Dresser in antique gray finish is constructed of solid wood in finish options for customization. It features six drawers with metal drop handle pulls, perfect for storing clothing and bedding. Add the optional mirror to create a complete set
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 33 H x 57 W x 15 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Antique Gray |
| Finish: | Antique Gray |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374203 |
| Product UPC: | 4512839431185 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 33 Antique Gray Wood Dresser |
| Antique Gray Wood Dresser |
| Gray Wood Dresser |
| 15 33 Antique Gray Wood |
| 33 Antique Gray Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Louis Philippe Dresser in antique gray finish is constructed of solid wood in finish options for customization. It features six drawers with metal drop handle pulls, perfect for storing clothing and bedding. Add the optional mirror to create a complete set
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 33 H x 57 W x 15 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Antique Gray |
| Finish: | Antique Gray |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374203 |
| Product UPC: | 4512839431185 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 33 Antique Gray Wood Dresser |
| Antique Gray Wood Dresser |
| Gray Wood Dresser |
| 15 33 Antique Gray Wood |
| 33 Antique Gray Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























