
Antique Gold Wood Glass Mirror Computer Desk Hutch By Homeroots
Inspired by mid-century royal style in Europe, our computer desk & hutch features vintage mirror fronts with raised scrolled floral inlays, making this piece beyond normal. The drawer is constructed with side metal glide and French front English back dovetail, and felt lined is included in the top drawer. With the matching armless office chair, this office set will add a sense of elegance to your working area.
Specifications
| Product Dimensions: | 78" H x 24" W x 66" D |
| Product Color: | Antique Gold |
| Product Finish: | Antique Gold |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 348666 |
| Product UPC: | 4512839713854 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,064.18
-65%$1,064.18
$372.46More Images


Antique Gold Wood Glass Mirror Computer Desk Hutch By Homeroots
Inspired by mid-century royal style in Europe, our computer desk & hutch features vintage mirror fronts with raised scrolled floral inlays, making this piece beyond normal. The drawer is constructed with side metal glide and French front English back dovetail, and felt lined is included in the top drawer. With the matching armless office chair, this office set will add a sense of elegance to your working area.
Specifications
| Product Dimensions: | 78" H x 24" W x 66" D |
| Product Color: | Antique Gold |
| Product Finish: | Antique Gold |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 348666 |
| Product UPC: | 4512839713854 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Inspired by mid-century royal style in Europe, our computer desk & hutch features vintage mirror fronts with raised scrolled floral inlays, making this piece beyond normal. The drawer is constructed with side metal glide and French front English back dovetail, and felt lined is included in the top drawer. With the matching armless office chair, this office set will add a sense of elegance to your working area.
Specifications
| Product Dimensions: | 78" H x 24" W x 66" D |
| Product Color: | Antique Gold |
| Product Finish: | Antique Gold |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 348666 |
| Product UPC: | 4512839713854 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























