
Antique Gold Black and White Game Table By Homeroots
It's always fun to break the ice with a game and that’s exactly what the Antique Gold Black and White Game Table does. This rustic finish hand crafted table is very stylish and consists of a hand painted built-in chess/checkers board design. The accentuated cabriole curved iron legs additionally highlight the table, also making it easy to accommodate in any corner of the room. Ideal for a family room, living room, den or bar lounge area. 26.5" x 19" x 19"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 19in W x 19in D x 26.5in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold |
| Finish: | Metalworks |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389931 |
| Product UPC: | 4512822878454 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gold Black White Game Table |
| Antique Gold Black White Game |
| Black White Game Table |
| White Game Table |
| Antique Gold Black White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $408.10
-65%$408.10
$142.84More Images






Antique Gold Black and White Game Table By Homeroots
It's always fun to break the ice with a game and that’s exactly what the Antique Gold Black and White Game Table does. This rustic finish hand crafted table is very stylish and consists of a hand painted built-in chess/checkers board design. The accentuated cabriole curved iron legs additionally highlight the table, also making it easy to accommodate in any corner of the room. Ideal for a family room, living room, den or bar lounge area. 26.5" x 19" x 19"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 19in W x 19in D x 26.5in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold |
| Finish: | Metalworks |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389931 |
| Product UPC: | 4512822878454 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gold Black White Game Table |
| Antique Gold Black White Game |
| Black White Game Table |
| White Game Table |
| Antique Gold Black White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
It's always fun to break the ice with a game and that’s exactly what the Antique Gold Black and White Game Table does. This rustic finish hand crafted table is very stylish and consists of a hand painted built-in chess/checkers board design. The accentuated cabriole curved iron legs additionally highlight the table, also making it easy to accommodate in any corner of the room. Ideal for a family room, living room, den or bar lounge area. 26.5" x 19" x 19"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 19in W x 19in D x 26.5in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold |
| Finish: | Metalworks |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389931 |
| Product UPC: | 4512822878454 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gold Black White Game Table |
| Antique Gold Black White Game |
| Black White Game Table |
| White Game Table |
| Antique Gold Black White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























