
Antique Gold Bar Cart By Homeroots
Uniquely designed the Antique Gold Bar Cart is the perfect addition to any space or decor. With a blend of stainless steel and aluminum metals the exquisite hourglass framework has an antique gold finish. Two mirrored glass shelves have been neatly forged into the frame to create an overall vintage profile. Caster ball wheels sum up this entire design for mobility and easy service. 30.5" x 31" x 18.5"
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 31in W x 18.5in D x 30.5in H |
| Product Material: | Stainless Steel |
| Finish: | Antique Gold |
| Product Color: | Gold |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822867984 |
| Product SKU: | 388945 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Antique Gold Bar Cart By Homeroots
Uniquely designed the Antique Gold Bar Cart is the perfect addition to any space or decor. With a blend of stainless steel and aluminum metals the exquisite hourglass framework has an antique gold finish. Two mirrored glass shelves have been neatly forged into the frame to create an overall vintage profile. Caster ball wheels sum up this entire design for mobility and easy service. 30.5" x 31" x 18.5"
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 31in W x 18.5in D x 30.5in H |
| Product Material: | Stainless Steel |
| Finish: | Antique Gold |
| Product Color: | Gold |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822867984 |
| Product SKU: | 388945 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Uniquely designed the Antique Gold Bar Cart is the perfect addition to any space or decor. With a blend of stainless steel and aluminum metals the exquisite hourglass framework has an antique gold finish. Two mirrored glass shelves have been neatly forged into the frame to create an overall vintage profile. Caster ball wheels sum up this entire design for mobility and easy service. 30.5" x 31" x 18.5"
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 31in W x 18.5in D x 30.5in H |
| Product Material: | Stainless Steel |
| Finish: | Antique Gold |
| Product Color: | Gold |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822867984 |
| Product SKU: | 388945 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























