
Antique Copper Metal Adjustable Stool By Homeroots
This stool offers a casual look, versatility, and sleek style that will enhance any dining area. It features a swivel seat, footrest supports, steel frame with powder coating.14" X 14" X 24"
Specifications
| Product Category: | Stools |
| Product Dimensions: | 14in W x 14in D x 24in H |
| Product Material: | Metal |
| Finish: | Antiqued Copper |
| Product Color: | Antiqued Copper |
| Number of Stools Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839431741 |
| Product SKU: | 374179 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Antique Copper Metal Adjustable Stool |
| Copper Metal Adjustable Stool |
| Metal Adjustable Stool |
| Antique Copper Metal Adjustable |
| Copper Metal Adjustable |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $198.15
-65%$198.15
$69.35More Images




Antique Copper Metal Adjustable Stool By Homeroots
This stool offers a casual look, versatility, and sleek style that will enhance any dining area. It features a swivel seat, footrest supports, steel frame with powder coating.14" X 14" X 24"
Specifications
| Product Category: | Stools |
| Product Dimensions: | 14in W x 14in D x 24in H |
| Product Material: | Metal |
| Finish: | Antiqued Copper |
| Product Color: | Antiqued Copper |
| Number of Stools Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839431741 |
| Product SKU: | 374179 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Antique Copper Metal Adjustable Stool |
| Copper Metal Adjustable Stool |
| Metal Adjustable Stool |
| Antique Copper Metal Adjustable |
| Copper Metal Adjustable |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This stool offers a casual look, versatility, and sleek style that will enhance any dining area. It features a swivel seat, footrest supports, steel frame with powder coating.14" X 14" X 24"
Specifications
| Product Category: | Stools |
| Product Dimensions: | 14in W x 14in D x 24in H |
| Product Material: | Metal |
| Finish: | Antiqued Copper |
| Product Color: | Antiqued Copper |
| Number of Stools Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839431741 |
| Product SKU: | 374179 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Antique Copper Metal Adjustable Stool |
| Copper Metal Adjustable Stool |
| Metal Adjustable Stool |
| Antique Copper Metal Adjustable |
| Copper Metal Adjustable |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























