
Antique Cherry Multi Game Table By Homeroots - 389893
Crafted from a mahogany wood solids and a combination of veneers, the Antique Cherry Multi Game Table has a beautiful structure to enhance the presence and fun quotient of any room. The table stands firmly on four long fluted tapered legs. The top inset has a chess and checkers board, the inset can also be removed to reveal a backgammon board inside. Additionally there are also four cup holders that can also serve as coin or cigarette holders. 30.5"x 32" x 32"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 32in W x 32in D x 30.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Wood Species: | Mahogany |
| Product Color: | Medium Brown |
| Finish: | Antique Cherry |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389893 |
| Product UPC: | 4512822878034 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Antique Cherry Multi Game Table |
| Cherry Multi Game Table |
| Antique Cherry Multi Game |
| Antique Cherry Multi |
| Multi Game Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Antique Cherry Multi Game Table By Homeroots - 389893
Crafted from a mahogany wood solids and a combination of veneers, the Antique Cherry Multi Game Table has a beautiful structure to enhance the presence and fun quotient of any room. The table stands firmly on four long fluted tapered legs. The top inset has a chess and checkers board, the inset can also be removed to reveal a backgammon board inside. Additionally there are also four cup holders that can also serve as coin or cigarette holders. 30.5"x 32" x 32"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 32in W x 32in D x 30.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Wood Species: | Mahogany |
| Product Color: | Medium Brown |
| Finish: | Antique Cherry |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389893 |
| Product UPC: | 4512822878034 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Antique Cherry Multi Game Table |
| Cherry Multi Game Table |
| Antique Cherry Multi Game |
| Antique Cherry Multi |
| Multi Game Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Crafted from a mahogany wood solids and a combination of veneers, the Antique Cherry Multi Game Table has a beautiful structure to enhance the presence and fun quotient of any room. The table stands firmly on four long fluted tapered legs. The top inset has a chess and checkers board, the inset can also be removed to reveal a backgammon board inside. Additionally there are also four cup holders that can also serve as coin or cigarette holders. 30.5"x 32" x 32"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 32in W x 32in D x 30.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Wood Species: | Mahogany |
| Product Color: | Medium Brown |
| Finish: | Antique Cherry |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389893 |
| Product UPC: | 4512822878034 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Antique Cherry Multi Game Table |
| Cherry Multi Game Table |
| Antique Cherry Multi Game |
| Antique Cherry Multi |
| Multi Game Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























