
Antique Cherry Magazine Basket By Homeroots
Add a touch of history with this vintage styled Antique Cherry Magazine Basket. Manufactured from Mahogany wood solids, and Mahogany veneer it features of a beautiful framework of slatted sides and baluster spindled posts that also incorporates a divider for better organizing. The cherry wood finish makes it fashionable and functional to enhance any type of decor, be it classic or modern. 17" x 17" x 11"
Specifications
| Product Category: | Organizers |
| Product Dimensions: | 17 H x 17 W x 11 D |
| Product Color: | Antique Cherry |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Antique Cherry |
| Product Style: | Transitional |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 389454 |
| Product UPC: | 4512822873503 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Antique Cherry Magazine Basket |
| Cherry Magazine Basket |
| Antique Cherry Magazine |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Antique Cherry Magazine Basket By Homeroots
Add a touch of history with this vintage styled Antique Cherry Magazine Basket. Manufactured from Mahogany wood solids, and Mahogany veneer it features of a beautiful framework of slatted sides and baluster spindled posts that also incorporates a divider for better organizing. The cherry wood finish makes it fashionable and functional to enhance any type of decor, be it classic or modern. 17" x 17" x 11"
Specifications
| Product Category: | Organizers |
| Product Dimensions: | 17 H x 17 W x 11 D |
| Product Color: | Antique Cherry |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Antique Cherry |
| Product Style: | Transitional |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 389454 |
| Product UPC: | 4512822873503 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Antique Cherry Magazine Basket |
| Cherry Magazine Basket |
| Antique Cherry Magazine |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a touch of history with this vintage styled Antique Cherry Magazine Basket. Manufactured from Mahogany wood solids, and Mahogany veneer it features of a beautiful framework of slatted sides and baluster spindled posts that also incorporates a divider for better organizing. The cherry wood finish makes it fashionable and functional to enhance any type of decor, be it classic or modern. 17" x 17" x 11"
Specifications
| Product Category: | Organizers |
| Product Dimensions: | 17 H x 17 W x 11 D |
| Product Color: | Antique Cherry |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Antique Cherry |
| Product Style: | Transitional |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 389454 |
| Product UPC: | 4512822873503 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Antique Cherry Magazine Basket |
| Cherry Magazine Basket |
| Antique Cherry Magazine |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























