
Antique Champagne Wood Poly Resin Dresser Wmarble Top By Homeroots
This dresser has the perfect combination of traditional style with a classic look. Add this dresser to any bedroom to store your necessities. Some Assembly Required.
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 42 H x 18 W x 68 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antique Champagne |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347128 |
| Product UPC: | 4512839709161 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Wood Poly Resin Dresser |
| Wood Poly Resin Dresser Wmarble |
| 42 Antique Champagne Wood Poly |
| Poly Resin Dresser Wmarble |
| Wood Poly Resin Dresser |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $2,265.55
-65%$2,265.55
$792.94More Images

Antique Champagne Wood Poly Resin Dresser Wmarble Top By Homeroots
This dresser has the perfect combination of traditional style with a classic look. Add this dresser to any bedroom to store your necessities. Some Assembly Required.
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 42 H x 18 W x 68 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antique Champagne |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347128 |
| Product UPC: | 4512839709161 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Wood Poly Resin Dresser |
| Wood Poly Resin Dresser Wmarble |
| 42 Antique Champagne Wood Poly |
| Poly Resin Dresser Wmarble |
| Wood Poly Resin Dresser |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This dresser has the perfect combination of traditional style with a classic look. Add this dresser to any bedroom to store your necessities. Some Assembly Required.
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 42 H x 18 W x 68 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antique Champagne |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347128 |
| Product UPC: | 4512839709161 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Wood Poly Resin Dresser |
| Wood Poly Resin Dresser Wmarble |
| 42 Antique Champagne Wood Poly |
| Poly Resin Dresser Wmarble |
| Wood Poly Resin Dresser |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























