
Antique Brass End Table By Homeroots
Beautifully crafted and stylishly finished, this end table comes with all the thrills and frills that can transform the setting of any room. Our modern occasional table is designed to combine inspiring elegance with great functionality. This sleek piece features a metal framework with antique brass finish, clear glass top and a mirror shelf right at the middle. The overall structure is solidly supported by metal straight legs that make this table a sturdy and stylish addition to every contemporary living room or bedroom setting. Weight capacity: 25Lbs.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 19in W x 13in D x 25in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Antique Brass |
| Top Color: | Glass |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319006 |
| Product UPC: | 614486164714 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Antique Brass Metal End Table |
| Brass Metal End Table |
| Metal End Table |
| 19 13 25 Antique Brass |
| 25 Antique Brass Metal End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $263.86
-65%$263.86
$92.35More Images






Antique Brass End Table By Homeroots
Beautifully crafted and stylishly finished, this end table comes with all the thrills and frills that can transform the setting of any room. Our modern occasional table is designed to combine inspiring elegance with great functionality. This sleek piece features a metal framework with antique brass finish, clear glass top and a mirror shelf right at the middle. The overall structure is solidly supported by metal straight legs that make this table a sturdy and stylish addition to every contemporary living room or bedroom setting. Weight capacity: 25Lbs.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 19in W x 13in D x 25in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Antique Brass |
| Top Color: | Glass |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319006 |
| Product UPC: | 614486164714 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Antique Brass Metal End Table |
| Brass Metal End Table |
| Metal End Table |
| 19 13 25 Antique Brass |
| 25 Antique Brass Metal End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Beautifully crafted and stylishly finished, this end table comes with all the thrills and frills that can transform the setting of any room. Our modern occasional table is designed to combine inspiring elegance with great functionality. This sleek piece features a metal framework with antique brass finish, clear glass top and a mirror shelf right at the middle. The overall structure is solidly supported by metal straight legs that make this table a sturdy and stylish addition to every contemporary living room or bedroom setting. Weight capacity: 25Lbs.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 19in W x 13in D x 25in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Antique Brass |
| Top Color: | Glass |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319006 |
| Product UPC: | 614486164714 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Antique Brass Metal End Table |
| Brass Metal End Table |
| Metal End Table |
| 19 13 25 Antique Brass |
| 25 Antique Brass Metal End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























