
Andrew Chair - Set of 2 Cream By LumiSource
Sit in style with the comfortable plush seating of the Andrew Chair by LumiSource. Featuring tapered metal legs, a padded backrest, seat, and armrests for comfort, yoursquo;ll always want to take a moment to sit back and relax. Available in various colors, choose the one that suits your space best!
Specifications
| Product Dimensions | 33 H x 24 W x 23 L |
| Seat To Floor | 19.5" |
| Seat Depth | 17.5" |
| Inside Seat Width | 17.5" |
| Backrest Height | 15" |
| Armrest Height | 7.5" |
| Armrest Length | 10" |
| Seat To Back Angle | 100° |
| Product Material: | PU Leather, Foam, Painted Steel |
| Product Color: | Black Steel, Camel PU |
| Product SKU: | CH-ANDRW BKCAM2 |
| Product UPC: | 681144121020 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Faux leather upholstery |
| Cushioned seat |
| Tapered metal legs with black finish |
| Includes two chairs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images










Andrew Chair - Set of 2 Cream By LumiSource
Sit in style with the comfortable plush seating of the Andrew Chair by LumiSource. Featuring tapered metal legs, a padded backrest, seat, and armrests for comfort, yoursquo;ll always want to take a moment to sit back and relax. Available in various colors, choose the one that suits your space best!
Specifications
| Product Dimensions | 33 H x 24 W x 23 L |
| Seat To Floor | 19.5" |
| Seat Depth | 17.5" |
| Inside Seat Width | 17.5" |
| Backrest Height | 15" |
| Armrest Height | 7.5" |
| Armrest Length | 10" |
| Seat To Back Angle | 100° |
| Product Material: | PU Leather, Foam, Painted Steel |
| Product Color: | Black Steel, Camel PU |
| Product SKU: | CH-ANDRW BKCAM2 |
| Product UPC: | 681144121020 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Faux leather upholstery |
| Cushioned seat |
| Tapered metal legs with black finish |
| Includes two chairs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sit in style with the comfortable plush seating of the Andrew Chair by LumiSource. Featuring tapered metal legs, a padded backrest, seat, and armrests for comfort, yoursquo;ll always want to take a moment to sit back and relax. Available in various colors, choose the one that suits your space best!
Specifications
| Product Dimensions | 33 H x 24 W x 23 L |
| Seat To Floor | 19.5" |
| Seat Depth | 17.5" |
| Inside Seat Width | 17.5" |
| Backrest Height | 15" |
| Armrest Height | 7.5" |
| Armrest Length | 10" |
| Seat To Back Angle | 100° |
| Product Material: | PU Leather, Foam, Painted Steel |
| Product Color: | Black Steel, Camel PU |
| Product SKU: | CH-ANDRW BKCAM2 |
| Product UPC: | 681144121020 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Faux leather upholstery |
| Cushioned seat |
| Tapered metal legs with black finish |
| Includes two chairs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























